Duvar Kaplamaları

Arkhestone Duvar Kaplamaları Kaplama Tuğla, Tuğla Duvar, Taş Duvar modelleri ve birbirinden farklı renk alternatifleriyle sunulmaktadır. İstanbul Depo ve Fabrika depo stoklarımızı öğrenmek için bizimle irtibata geçiniz.

ARKHESTONE DUVAR KAPLAMALARI


TUĞLA DUVAR


Tuğla geçmişden günümüze bir mirasdır. Yapının temel malzemesi olan tuğla günümüzde dekoratif amaçlı olarak tercih edilmektedir. Sosyal yaşantımızda bir çok mimari yapıda ve gezerken alış veriş yaparken sürekli karşımıza çıkmaktadır. Tuğla duvar diğer adıyla kültür tuğlası beton esaslı bir üretim sonucu oluşturulmaktadır. Dekoratif duvar kaplaması olarakda bilinmektedir. Mimarlarımız iç mekan tasarımlarında ve villa, bina dış cephe duvar kaplama gibi projelerinde tuğla duvar dekorasyonundan faydalanmaktadır.
Tuğla duvar kaplama nasıl üretilir ? Tuğla duvar endistri ve sanayinin gelişmesiyle doğal tuğlalardan kalıplar alınarak üretilmeye başlanmıştır. Öncelikle toprak ve kilden yapılmış olan tuğlalar itina ile seçilerek kalıplara dökülür. Ardından çıkarılan kalıplar sayesinde çoğaltılarak satışa hazırlanır. Tuğla duvar yani kültür tuğlası içeriğinde çimento, pomza ve boya pigmentleri bulunmaktadır. Bu üçlü karışım harmanlanarak oluşturulan kalıplara dökülür. Bu işlem sonrasında kültür tuğlası ortaya çıkmaktadır. En iyi sonucu elde edebilmek için kullanılan hammadde doğru seçilmesi gerekmektedir. Ürünlerimiz garantilidir ve test raporları mevcuttur.

TAŞ DUVAR


KAPLAMA TUĞLA

DETAY ELEMANLARI